slide slide show slide show

Party tipy

Během pořádání různých oslav jsme se v průběhu několika let setkávali se stále opakujícími se body, které jsou na oslavách důležité, či mají zásadní vliv na průběh oslavy. Rozhodli jsme se tyto zkušenosti zde uvést a pomoci tak k mnohem snadnějšímu zajištění oslavy. Některé body považujeme při oslavě za samozřejmé, ovšem nakonec jsme se rovněž rozhodli pro jejich uvedení.

                      

 

Oslava v určitém stylu

Pokud Vám všechny oslavy připadají velmi podobné, či byste chtěli mít svou oslavu opravdu originální, můžeme vřele doporučit oslavu v nějakém stylu. Taková oslava pak může být např. ve stylu 60. let, mafie, nebo havajské párty. Oslavě se pak zpravidla přizpůsobí nejen okolní dekorace, ale i oblečení hostů (tzv. dress code), které často obsahuje i vhodné doplňky. Stylový může být i doprovodný program, kdy např. styl mafie doprovází kasino. Styl mafiaSamozřejmě je nutné zvolené téma sdělit hostům co nejdříve, aby si daný dress code stihli včas připravit. Dobrou volbou je také vybrat téma, ke kterému budou hosté s velkou pravděpodobností v šatně již něco mít a vyhnou se tedy půjčování, či zbytečnému nákupu oblečení.

 

 

Vhodný program

Často se setkáváme s lidmi, kteří chtějí oslavit nějakou významnou událost a dají si práci s občerstvením a kolikrát i s dekorací, jenže právě na nějakou zábavnou náplň oslavy již zapomínají. Poté se často diví, že oslava byla fajn, ale že prostě „něco chybělo“. Právě to „něco“ je zábavný program.

Pokud tedy chceme, aby oslava byla pro hosty skutečně zábavná, „program“ v podobě občerstvení, které vyvrcholí krájením dortu, to jistě nezajistí.

Možností zábavy na oslavách je však celá řada - od různých show, až po hudební produkci. Na zábavný program si však nemusíte hned někoho objednávat, zábavu si můžete vytvořit i sami. Zajímavým řešením pak je nechat hrát hudbu a dát tak hostům prostor k jejich tanečním kreacím. Nevýhodou je častá obsluha přehrávače a také se může stát, že nezvolíte vhodný hudební žánr k aktuální náladě přítomných.

Druhou možností je nechat si zábavný program zajistit někým, kdo se v oblasti zábavy běžně pohybuje a nedělá mu tedy problém zabavit i větší počet hostů. Může se zdát, že tato volba je finančně nedostupnou a může si ji tedy dovolit jen malá skupina lidí, ovšem tomu tak není. V dnešní době je DJ, či různé vystoupení běžnou součástí oslavy.

Mezi nejpopulárnější určitě patří DJ a jeho diskotéka s těmi největšími hity, DJ si navíc s sebou mimo aparatury vozí i různé světelné efekty, čili dokáže jakékoliv prostory proměnit v diskotéku plnou zábavy. 

Oblíbená je rovněž ohnivá show, kouzelnická mikromagie, která se odehrává přímo mezi hosty, či ohňostroj plný barev. Možností je však celá řada.

V případě zábavy dětí může být rovněž pro mnohé těžké na několik hodin zabavit skupinu divokých dětí, ovšem s tímto si hravě poradí zkušený klaun, nebo animátorka, která zná velké množství různých her a soutěží. Vše navíc může být doplněno malováním na obličej, či modelováním balónků, což dětí milují.

Výhoda těchto programů je především v jistotě zábavy a bezstarostném průběhu oslavy. Hostitelé, jimiž jsou často sami oslavenci, si pak mohou oslavu užít skutečně naplno.

 

 

Sousedé

Tento bod váže k oslavám, které jsou pořádané přímo u Vás doma. Zvláště pokud víte, že v průběhu akce přijde na řadu hlasitější program, je ideální předejít zbytečným konfliktům se sousedy. Možnosti jak konfliktům předejít jsou v zásadě 2. První z nich je sousedy pozvat na oslavu také, ovšem ne vždy chceme mít sousedy na naší oslavě :-) Pak je ideální možnost druhá - vše sousedům oznámit a připravit je na možnost většího ruchu než obvykle. Vše je vhodné doplnit nějakým dárkem, který by mohl sousedy potěšit. Řešením mohou být i vstupenky na nějaký kulturní program v ten daný večer.

 

 

Termín konání

Často se hovoří o včasném stanovení termínu konání oslavy. Jenže již málokde se člověk dozví, co přesně slovo „včasné“ znamená. Pro jednoho může toto znamenat týden, pro druhého třeba zase půl roku. Na základě našich zkušeností se stovkami různých akcí jsme se tedy pokusili definovat vhodný časový předstih před konáním oslavy.

Pokud myslíme danou oslavu skutečně vážně, pak je vhodné termín konání oznámit několik týdnů předem, ideálně i několik měsíců. Obecně platí, že u významnějších oslav (jubilea, výročí, …) je vhodné zvolit termín alespoň 2 měsíce před konáním akce. Ovšem čtyř měsíční předstih jistě také nebude na škodu.

U oslav menšího charakteru, či oslav pro děti, které nejsou tak časově náročné, platí pozvat hosty přibližně měsíc předem.

Dále je i u včasných pozvání nutné počítat s faktem, že zhruba třetina pozvaných nedorazí. Z tohoto důvodu doporučujeme pozvat o třetinu hostů více, než na oslavě skutečně chceme. Důležité je také sdělení přesného času příchodu (např. 19:00 – 20:00 hodin), jinak hrozí courání hostů v průběhu celého večera.

Včasné plánování a pozvání hostů nám nejen zvýší pravděpodobnost, že na oslavu dorazí dostatek hostů, ale zajistí i očekávaný proběh oslavy.